MRF Challenge má v Asii velký zvuk: Petr Ptáček junior se neztratil

Mladý český jezdec má za sebou parádní sezónu. V šampionátu italské Formule 4 se stal největším nováčkem sezóny, celkově skončil pátý. Ani přes zimu samozřejmě nebude zahálet. Už má dokonce za sebou první závod prestižní asijské MRF Challenge.

Už volné tréninky ukázaly, že Petr Ptáček junior si dobrou pohodu přivezl i do Dubaje. Český pilot se pral o první místo s jedinou dívkou ve startovním poli. Jamie Chadwick však není žádný zelenáč, v roce 2015 se stala nejmladší a jedinou ženskou vítězkou britského šampionátu GT. Takže bylo jasné, že Petrovi nedá ani centimetr tratě zadarmo. Nakonec to byla právě ona, kdo si v obou trénincích připsal nejlepší čas. Samotné závody však oba dva otestovaly mnohem lépe a více. Český pilot se sice ani v jednom závodě na nejvyšší příčku neprosadil, ale druhé místo si určitě může zapsat do kolonky úspěchů.

Jeden z nejvyznamnějších asijských sérií totiž rozhodně není setkáním „béčkových“ jezdců. Právě naopak. Jeden ze šampionátů FIA je tradiční zimní prověrkou největších nejen evropských talentů. Vozy poháněné dvoulitrovými motory se velmi blíží k motorům F3. Pro Petra je to tedy skvělá příprava. „Měl jsem určitě na víc. Spokojený moc nejsem, na druhou stranu máme možnost zkoušet nové věci, což je vždycky super,“ pokyvoval Ptáček junior. Další test ho čeká 6.-8. prosince v Bahrajnu.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

MRF Challenge má v Asii velký zvuk: Petr Ptáček junior se neztratil

Zveřejněno: