GT Open: Na Red Bull-Ringu vítězily Lamborghini a Ferrari

Ve Spielbergu pořádala španělská International GT Open svůj dobře obsazený šampionát GT3. V obou závodech se prosadili mladí jezdci.

Pátý podnik svého atraktivního kalendáře (Portimao, Spa, Hungaroring, Le Castellet, Spielberg, Monza, Barcelona) absolvoval šampionát International GT Open minulý víkend v Rakousku. 25 senzačních vozů GT3 měly i v kokpitech co nabídnout. Z jezdeckého hlediska byla pravděpodobně nejsilnější dvojice Oregon-Lamborghini Pierre-Louis Chovet a Maximilian Paul. Francouz právě zde zazářil před rokem ve Formuli Regional a Němec od letoška patří mezi vítěze závodů DTM! Neudivilo, že relativně jasně vyhráli sobotní závod před Mexicko-Argentinskou posádkou Diego Manchaca/Marco Siebert (ještě nedávno špičkový pilot GP3) na Mercedesu AMG obřího týmu Motopark. Víkend jediného ex-pilota F1 v poli, Andrei Monterminiho zle poznamenala nehoda v sobotu. Jezdec AF Corse-Ferrari 296 a jeho kolega Forgione poté stačili jen na 16. místo v neděli.

V neděli zářil na špičce mimo jiné syn vítěze Indy 500 Eddie Cheevera, Eddie III. Po penalizaci byl společně s kolegou Pulcinim klasifikovaný jen jako 6. Z těsného vítězství se za to mohli těšit kolegové od AF Corse, Nicola Marinangeli a Riccardo Agostini. Na jejich Ferrari dotíral v závěrečných kolech Optimum-McLaren Britů De Haana a Fagga. Italy ale zachránila neutralizace dvě kola před cílem po ošklivém odletu Daana Arrowa v Oregon-Lamborghini. S výbornými výsledky jeli domů Poláci Marcin Jedlinsky a Karol Basz: V sobotu dojeli 6. a v neděli si polepšili na silnou 4. pozici.

České účasti se divák bohužel nedohledal. A to kvůli opakující se nešťastné termínové kolizi s Brnem.  Možná je ale tak i tak lepší, schovávat se v národním mistrovství, než se mužsky postavit  vážné konkurenci..?     

Sobotní závod:

1. Chovet/ Paul, Oregon-Lamborghini Huracan

2. Menchaca/Siebert, Motopark-Mercedes-AMG

3. Barr/Pitamber, SPS-Mercedes-AMG

4. Mariangeli/Agostini, AF Corse-Ferrari 296

5. Reicher/Haase, Eastalent-Audi R8

6. Jedlinski/Basz, Olimp-Audi R8

Nedělní závod:

1. Mariangeli/Agostini, AF Corse-Ferrari 296

2. De Haan/Fagg, Optimum-McLaren 720S

3. Reicher/Haase, Eastalent-Audi R8

4. Jedlinski/Basz, Olimp-Audi R8

5. Rosi/Schiro, Kessel-Ferrari 296

6. Pulcini/Cheever, AF Corse-Ferrari 296

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

GT Open: Na Red Bull-Ringu vítězily Lamborghini a Ferrari

GT Open: Na Red Bull-Ringu vítězily Lamborghini a Ferrari

Zveřejněno: