Větrná loterie na Novém Zélandu: Ptáček junior bojoval, na body však nedosáhl

Druhý díl seriálu Castrol Toyota Racing Series byl všechno možné, jen ne plnohodnotným závodním víkendem. Na okruhu Tretonga Park na Novém Zélandu se kvůli rozmarům počasí a zejména pak extrémnímu větru odjel pouze jeden závod. Samozřejmě u toho byl i český talent Petr Ptáček junior.

Byla to zajímavá podívaná. Ve městě Invercargill to vypadalo, jako by se nějaký vyšší moc rozhodla že závodníkům pořádně zavaří. Organizátoři se rozhodli, že nedělní program kompletně zruší, odjel se tak pouze jeden sobotní závod. Poté, co se minulý týden Petr poprvé představil ve známé sérii a na okruhu Highlands Motorsport Park dosáhl na body, chtěl své postavení vylepšit. Už kvalifikace však ukázala, že to bude spíš o štěstí. Mokrá trať usychala pomaleji, než Petrův tým Giles Motorsport čekal a Ptáček junior se tak trápil na nevhodném obutí svého vozu. Bylo z toho až třinácté místo na startovním roštu.

Přesto se hlavní závod nevyvíjel vůbec špatně. Ptáček junior nastavil solidní tempo a velmi rychle se dostal před několik vozů. Pak se však dostal do kolize s jiným jezdcem, musel neplánovaně do boxů a byl z toho opět pád o několik příček dozadu. Cílovou šachovnici nakonec protnul na konečné dvanácté pozici přesto, že několikrát zajel rychlejší kolo než vítěz závodu.

Forma mu tak evidentně nechyběla a o to více ho muselo mrzet, že v neděli se nezávodilo. Rozhodnutí organizátorů však chápal. „Je to v pořádku. Zbytečné riskování by mohlo vést k ošklivé nehodě, a to nikdo nechce.“ Další zastávka Petra a celý kolotoč Castrol Toyota Racing Series čeká na okruhu Hampton Downs Park ve Waikato, kde by se měl i jeden ze zrušených závodů uplynulého víkendu. Další je pak v plánu o týden později v Taupu.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Větrná loterie na Novém Zélandu: Ptáček junior bojoval, na body však nedosáhl

Větrná loterie na Novém Zélandu: Ptáček junior bojoval, na body však nedosáhl

Zveřejněno: