Foto-story: Jak se Fernando Alonso ve Spa loučil s okruhy

Fernando Alonso Díaz, dvojnásobný mistr světa Formule 1 a v Itálii coby bývalý pilot Ferrari již za živa legenda, má plán. Se světem Grand Prix, kde vyhrál vše, co se vyhrát dalo, je od této sezony hotov. Malý Španěl ale dobře zná dějiny sportu a ví, že existují i jiné špičkové třídy automobilového sportu.

A ví, že existuje jedinečný rekord, kterého dosáhl zatím jen jediný jezdec: vyhrát „zlatou trojku“ největších závodů světa, to jest Grand Prix Monaka, 24h v Le Mans a 500 mil v Indianapolisu, což dodnes dokázal jen nezapomenutelný Graham Hill. Alonso se nezkrývá tím, že je vyrovnání Britova tripplu jeho velkým cílem – chce ho dokonce ještě vylepšit.

V Monaku vyhrál roku 2006 a maraton v La Sarthe dobyl minulý rok s Toyotou. S Japonci ovšem pro jistotu podepsal hned na dvě sezony WEC a tak „musel“ letos před Le Mans i do Sebringu a do (zasněženého!) Spa. Týden před belgickým podnikem oznámil, že se s vytrvalostními závody po Le Mans rozloučí. Poté, co koncem května zaútočí na 500 mil v Indianapolisu se chce vydat do pouště a přidat k „Hillově tripplu“ i vítězství v Rallye Dakar.

6hodinovka ve Spa tedy značila začátek Alonsova třídílného loučení s okruhy. Po úspěchu Belgii na něj čeká již jen Indianapolis a pak v polovině června Le Mans, než se vrhne s Toyotou na rallye. Tohle zažil v Ardenách, kde mu katastrofální počasí loučení s WEC jistě dost usnadnilo…

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Foto-story: Jak se Fernando Alonso ve Spa loučil s okruhy

Zveřejněno: