Ptáček junior na Silverstone zaválel, vybojoval své první pódium

Své první stupně vítězů v evropském poháru Formule Renault vybojoval na legendárním okruhu v Silverstone Petr Ptáček junior. Dojel třetí a právem mohl závodní víkend považovat za úspěšný.

Šestnáctiletý se na britském okruhu představil vůbec poprvé v životě a už šesté místo v kvalifikaci dávalo tušit, že je v dobré formě. Byla to totiž vůbec nejlepší pozice, kterou si zatím v šampionátu vyjel s ohledem na sobotní závod. Premiérový závod na Silverstone mu pak vyšel velmi slušně. Chvílemi to dokonce vypadalo, že by Petr mohl dojet druhý, ale i kvůli drobným chybám z toho nakonec bylo „jen“ třetí místo. I tak byl ale český mladík spokojen. „Měli jsme slušnou rychlost, byl to pro nás dobrý závod,“ měl jasno Ptáček junior.

Neděle už tak skvělá nebyla i proto, že se soupeři hodně zlepšili a dokázali ze svých monopostů „vymáčknout“ mnohem více, než v sobotu. „Neměl jsem správně nastavené auto tak, aby vyhovovalo podmínkám. Ale i z toho se můžeme poučit do dalších závodů,“ nedělal z toho Ptáček junior žádnou velkou tragédii. Bodovaná místa tak byla tentokrát hodně vzdálena. Přesto mohla z víkendu převládat pozitiva, protože Petr se už ve svém třetím závodě sezóny dostal na stupně vítězů. A to se nepodaří jen tak někomu. „Všichni se stále učíme. A když všichni napneme síly, v budoucnu se klidně můžeme s nejlepšími měřit a dost možná i vyhrávat,“ měl jasno Petr. V průběžném pořadí Formule Renault Eurocupu už je v elitní desítce, patří mu právě desáté místo. Další závody se konají 23. – 26. května v Monaku.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Ptáček junior na Silverstone zaválel, vybojoval své první pódium

Zveřejněno: