Bravo, Tome! Beckhäuser v Rakousku zase vyhrál

Český mladík Tom Beckhäuser je k nezastavení. Po absolutním triumfu v Maďarsku (vyhrál oba závody na Hungaroringu), si další vítězství připsal i na Red Bull Ringu. Šampionát FIA CEZ F3 mu evidentně svědčí. Díky němu jsme českou vlajku opět viděli vlát nejvýše.

V Rakousku to přitom pro Toma Beckhäusera nezačalo dobře. Kvalifikaci nezajel příliš dobře a z šestého místa na startovním roštu příliš spokojený nebyl. Daleko horší věci se však staly v samotném závodě. Už druhá zatáčka rozhodla o tom, že z ambicí na posun vpřed nebude nic. „Měl jsem kolizi s dalším monopostem. Už v prvním kole jsem tak musel kvůli velkému poškození svůj vůz odstavit,” vysvětlil český závodník. Chuť do dalšího boje mu to ale nevzal, právě naopak. Rychle si srovnal hlavu s tím, že ho jen za pár hodin čeká druhý víkendový závod. A tam chtěl uspět!

Těžko říct, jakým způsobem se Tom na druhé měření sil víkendu koncentroval, každopádně mu to pomohlo. Ze šesté pozice na startu si dal tentokrát pozor na případné karamboly a vyplatilo se. „Podmínky byly těžké, jsem moc rád, že jsme to zvládli,“ zářil v cíli jako sluníčko, které se nad Red Bull Ringem příliš neobjevilo. Není divu, vždyť Beckhäuser si dojel pro parádní vítězství! Ze čtyř závodů šampionátu má tak na kontě tří triumfy, což je opravdu dobrá práce!

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Bravo, Tome! Beckhäuser v Rakousku zase vyhrál

Zveřejněno: