Tom Beckhäuser v Mostě skončil těsně druhý

Velmi dobrá forma, rychlý monopost, přesto z toho bylo pro Toma Beckhäusera v rámci Drexler Automotive Formel Cupu „až“ druhé místo. Zkrátka proto, že mostecký autodrom nenabízí příliš příležitostí k předjíždění. Přesto český pilot nemusí smutnit, nechal za sebou velmi dobrou stopu.

Závod na domácím okruhu je pro každého závodníka takovým malým svátkem. Není se proto čemu divit, že se Tom Beckhäuser velmi těšil. A fanoušci se zase těšili na něj. Nutno říct, že pro Toma to byla víkend plný vzestupů a pádů. Ve volném tréninku byl nejrychlejší, sobotní kvalifikace pak dojel jako druhý. A právě to nakonec ukázalo zásadní. „Zajel jsem nejlepší čas závodu, měli jsme skvělé tempo. Bohužel v Mostě se téměř nedá předjíždět, proto jsem do cíle dojel druhý,“ vysvětloval mladý Čech.

Vzhledem k výše popsané skutečnosti se proto nedělní start z pole position jevil jako skvělá věc. Mnoho fanoušků se těšilo, že uvidí vlát českou vlaku vůbec nejvýše. Bohužel byli zklamáni. „Po pár kolech mě potkala technická závada, měl jsem problémy s řazením.“ Beckhäuser proto musel se svou Dallarou 308 Opel Spiess ze závodu odstoupit. „Bez ohledu na to jsem si závody v Mostě moc užil. Děkuji všem, kdo mi fandili,“ poslal vzkaz Tom. Minulý podnik na autodromu Enza a Dina Ferrariových opanoval Švýcar Sandro Zeller a dvě vítězství si připsal i v Mostě.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Tom Beckhäuser v Mostě skončil těsně druhý

Zveřejněno: