Formule Renault Eurocup: Ptáček měl pódium na dosah

Jen malinkatý kousíček chyběl k tomu, aby Petr Ptáček junior ve druhém závodě Formule Renault na Nürburgringu vystoupal na pódium. V předposledním kolem sice o třetí místo přišel, přesto může být se svým výkonem i výsledkem spokojený.

Český pilot Petr Ptáček junior už v páteční kvalifikaci naznačil, že si do Německa přivezl skvělou formu. Třetí místo v kvalifikaci bylo velmi slibným základem. Mechanici na jeho voze po volném tréninku zapracovali a evidentně odvedli dobrou práci. Petr měl rychlost a mohl se směle měřit s nejrychlejšími jezdci. „Našli jsme tu správnou cestu. Pokud jde o rychlost, vždycky jsme byli v první pětce. Skvělá práce,“ pochvaloval si šestnáctiletý talent. Bohužel technika byla v sobotu proti tomu, aby Petr těžil z kvalifikačního úspěchu. Ve stále stoupajících teplotách se u jeho monopostu přehřála spojka a Ptáček se hned na startu propadl. Nakonec dojel na jedenáctém, tedy nebodovaném, místě.

Nedělní závod však byl úplně o něčem jiném. Hned po startu se Petr posunul mezi nejlepší trojici a bronzovou pozici držel ji téměř celý závod. Chvílemi to dokonce vypadalo, že by mohl úspěšně zaútočit na druhého Alexe Quinna. Sportovní bohové však byli proti. Kvůli degradaci pneumatik začal Ptáček ztrácet a nakonec tak nedokázal zopakovat třetí místo z úvodní zastávky šampionátu na okruhu v Silverstone. I tak je konečná pátá příčka slušným přísunem bodů. „Cítil jsem, že pneumatiky už zkrátka nedrží, zejména při zrychlování ze zatáček. Nemohl jsem s tím nic dělat.“ 

Přesto, že byl vzhledem k průběhu závodu z pátého místa zklamaný, víkend hodnotil pozitivně. „Získal jsem dobré body a jsem si jistý, že ve zbývajících závodech sezóny můžeme jezdit opravdu dobře. Na tomto výkonu můžeme stavět,“ měl jasno Ptáček junior. Nyní se s týmem přesouvá do Maďarska, kde se jede už tento víkend (6.-8. září). 

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Formule Renault Eurocup: Ptáček měl pódium na dosah

Zveřejněno: