Vrchol italské F4 v Monze: Staněk chce udržet páté místo

Zatímco o držiteli titulu z italského šampionátu F4 se rozhodlo už během minulého podniku v Mugellu a Dennis Hauger jede do Monzy pouze potvrdit svůj úspěch, z pohledu českého fanouška je stále o co hrát. Roman Staněk bude totiž reálně bojovat o konečné páté místo, což by byl velmi hezký výsledek. Když by se sešlo více pozitivních faktorů, „mimo“ není ani čtvrtá pozice.

Zatímco například v německé Formuli 4 se až do posledního závodu bojovalo o titul (získal ho Théo Pouchraire), v Monze to takové drama nebude. Dennis Hauger v italském šampionátu neměl konkurenci. Nicméně český supertalent Roman Staněk si po konečném čtvrtém místě z německého mistrovství může dojet pro další skvělý výsledek.

Reálně bude bojovat o pátou příčku (pokud by měl velkou kliku, tak i o čtvrtou), přitom jeden závodní víkend italského mistrovství kvůli nabitému programu vůbec neabsolvoval. Mezi nováčky by to při slibné konstalaci hvězd mohlo dopadnout ještě lépe, tam by se Roman mohl posunout i na nejvyšší stupínek. Ale to je spíš jen v rovině teorie, o stupně vítězů však rozhodně zabojovat může.

O nic z vyvrcholení letošní sezóny italské Formule 4 nemusíte přijít ani vy. Přímý přenos prvního závodu začíná na stanici SPORT 5 ve 14.10. Další můžete na stejné stanici sledovat v neděli v 10. 15 a poslední závod sezóny si užijete také v neděli od 16.25. Určitě to bude stát za to.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Vrchol italské F4 v Monze: Staněk chce udržet páté místo

Zveřejněno: