To jsou Grid Girls 2019, 1. díl: Marisa Ehret z Ansbachu: „Od února 2020 mne budou znát všude“

O titulu Lewise Hamiltona ve formuli 1 vlastně nebylo od léta pochyb, Toyota byla mistrem slabě obsazeného světového šampionátu vytrvalosti prakticky již před prvním závodem sezony, ve Formuli 2 bylo o mistrovi rozhodnuto již dlouho před koncem roku a ve formuli 3 ovládla celý ročník trojice týmu Prema.

Ano, mnoho napětí si fanda okruhů ve druhé polovině roku 2019 neužil – pojďme se tedy podívat na z optického hlediska vždy zábavnou stránku našeho sportu. Poté, co jsme si před rokem představili několik českých Grid Girls, pohlédneme tentokrát do  sousedního zahraničí.

Kolik je Ti let a odkud pocházíš?
Je mi 23 let a pocházím z Ansbachu u Norimberka.

Čím se zabýváš, když právě nemodeluješ při závodech?
O víkendech buď pracuji jako modelka, nebo trávím volný čas s kamarádkami. Také se hodně pohybuji v přírodě, protože mám dva psy.

Jaký vztah máš k automobilovému sportu?
Ke sportu samotnému pouze v souvislosti s mou prací jako Grid Girl. K autům všeobecně ale mám dosti intenzivní vztah: pracuji jako nákupčí v automobilovém průmyslu, takže mám s automobily denně co dělat.

Máš nějakého oblíbného jezdce?
Hmmm… Dobrá otázka… Jezdí tu hodně talentovaných pilotů a vlastně bych něchtěla žádného zvlášť vyzvedávat.

A jaké závodní auto se Ti zvláště líbí?
I tady jich mám ráda celou řadu, mými favority ale jsou BMW M6 GT3 a Lamborghini Huracán GT3.

A Tvůj vůz snů pro silnici?
Líbí se mi, když ženy mají velká auta – takže Mercedes G-Klasse!

Jakým autem právě jezdíš?
Tak to má ke G-Klasse opravdu hodně daleko: aktuálně mám zlaťoučkého Mini Coopera.

Jak dlouhu už jsi Grid Girl a jak jsi se k tomu dostala?
2019 byla má první sezona jako Grid Girl. Agentura Public-Meets-People mne kontaktovala přes Instagram a zeptali se mě, zda bych měla zájem. Modelování a hezká auta jsou mými vášněmi, takže jsem si hned řekla, že to je pro mě přesně to pravé.

Kolik sportovních podniků jsi navštívila a jaké?
Jako Grid Girl jsem byla hlavně u ADAC GT Masters. Soukromě jsem si ale dala i DTM na Norisringu a závody na Nürburgringu.

Máš ze světa závodů nějaký zážitek, na který ráda myslíš?
U závodů jsem zažila hodně legračních ale i napínavých situací. S ostatními Grid Girls je dost legrace. Mým highlightem ovšem bylo, že jsem hned v mém prvním roce směla figurovat u dvou předávání pohárů vítězi.

A obráceně něco negativního?
Vlastně nic. Samozřejmě, že často není právě příjemné, stát na gridu za špatného počasí jen v sukýnce a topu. Nebo za letního vedra na rozpálením asfaltu. Všichni se o nás ale velmi srdečně starají, když některá z nás má problém třeba s dehydrací. Proto ani to nevidím negativně.

Co bys z tvého pohledu na průběhu sportovních podniků změnila?
Nic. Myslím, že podniky ADAC jsou velmi profesionelně plánované a provedené.

Znáš české trati v Mostě a Brně, nebo slovenský Slovakiaring?
Samozřejmě, že jsem o nich již slyšela, ani na jednom jsem ale ještě nebyla. Člověk ale nikdy neví, co přinese budoucnost. Možná se naskytne příležitost k návštěvě.

Jsi modelka i mimo sport?
Ano, dlouho jsem pracovala pro jednu agenturu. V poslední době ale už přijímám jen joby, do kterých se mi opravdu chce. Modelování je pro mne jen hobby a tak to má zůstat.

Určitě jsi již uspěla i v soutěžích krásy?
Roku 2018 jsem se dostala do finále souteže Miss Tuning při výstavě Tuningworld na Bodamském jezeře. Chtěla bych ale zvláště upozornit na to, že mám pro své followery pro začátek roku 2020 připravené velké překvapení. Jaké, to si mohou prohlédnout na mé Instagram stránce @marisaastridmirjam (Marisa se v únoru 2020 objeví na stránkách německého vydání největšího „magazínu pro pány“ na světě. Víc ovšem nesmím prozradit – pozn. autora). Tam se mohou moji fandové dozvědět veškěré aktuality kolem mé osoby.

A Tvé plány do budoucna?
V zásadě na tuto otázku vždy odpovídám, že bych se jednoho dne chtěla stát matkou zdravých dětí a ženou v domácnosti. K tomu mi ale aktuálně chybí ten správný partner. Co se modellingu týče, tak prostě vyčkávám, co se udá. Mám ale již několik moc pěkných konkrétních projektů. Jestli budu i roku 2020 pracovat jako Grid Girl, to rozhodnu později a spontánně.

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

To jsou Grid Girls 2019, 1. díl: Marisa Ehret z Ansbachu: „Od února 2020 mne budou znát všude“

Zveřejněno: