Mr. Playstation v Praze: Fraga měl v Česku napilno

Pár hodin po vítězném zavodě na Novém Zélandu se v Praze objevil Igor Fraga, který bude letos závodit v barvách české stáje Charouz Racing System v šampionátu FIA Formula 3. Jeho program byl hodně nabitý. Setkání s majitelem týmu Antonínem Charouzem, zkouška sedačky v nové formuli i jízda na simulátoru či schůzka se sponzory. Ale čekalo ho i velmi pěkné překvapení.

Příběh Igora Fragy je jako splnění klukovského snu.Tatínek je Brazilec, maminka Japonka, on sám se v zemi vycházejícího slunce narodil. Rodina však žila v jižní Americe. A s tatínkem se jednoho dne sebrali a z Brazílie vyrazili do USA jen v autě, místo sprchy pouze láhev s vodou. Nikdy si nemohli vyskakovat, měli sotva na přežití. Přesto se pokusili o to, na co má jen málo lidí odvahu. Igor začal závodit a bylo hned jasné, že má opravdu velký talent, ale neměl penize. Zlom však přišel až po šampionátu e-sportů, kde dokázal v Monaku vyhrát finále FIA Gran Turismo Nations Cup a McLaren mu dal šanci v opravdových závodech. Loni dokázal skončit senzačně třetí ve Formula Regional European Championship, když dokonce čtyři závody seriálu vyhrál a nechal za sebou taková jména jako třeba David Schumacher či Olli Caldwell. 

Zájem z F1
Do Prahy už přijel jako čerstvý vítěz prestižního Toyota Racing Series, kde před pár dny vyhrál tuto přípravu na „evropskou“ formulovou sezónu. Napodobil tak velikány F1 jako je Sir Jackie Stewart nebo Sir Jack Brabham. Ti triumfovali právě na Novém Zélandu, aby se později stali mistry světa F1. Mezi smetánku formulového sportu by mohl brzy patřit i Igor. Podle našich informací se totiž právě při návštěvě Prahy dozvěděl, že už o něj mají některé týmy F1 zájem. Jaké sice zatím zůstává tajemstvím, je však vidět, že Fragova kariéra stoupá strmě vzhůru. 

Potvrdit své kvality by měl v nadcházející sezóně v týmu Charouz Racing System. „Bude to naše druhá sezóna ve Formuli 3. Věříme, že bude úspěšná, máme velmi silné jezdce. Igor mezi ně samozřejmě patří, věříme mu,“ pochvaloval si Antonín Charouz. Ten se se svým svěřencem sešel na večeři a oba si podle svých slov „sedli“. Rodák z Japonska měl však v české metropoli i povinnosti. Sešel se se zástupci značky Xiaomi, která je partnerem české stáje a vyfasoval zbrusu nový telefon Mi Note 10 Pro. Měl z něj obrovskou radost. Rozšířil tak známé tváře, které tento mobil vlastní. Jen namátkou například Ralf Schumacher, Emerson Fittipaldi, Mr. Dakar Martin Michek a další. Mimochodem, s Martinem se také sešel na party Xiaomi.

Vše začne v Bahrajnu
Cesta Igora vedla i do zázemí stáje na Žebrák nedaleko Prahy. „Seznámil jsem se s dalšími lidmi z týmu, vyzkoušel jsem si sedačku i jízdu na simulátoru. Bylo to tu moc fajn. Všichni už se těšíme do Bahrajnu, až konečně začne sezóna,“ usmíval se Igor. Na okruhu Sakhir jsou 1.-3. března v plánu testy, vše pak vypukne tamtéž 20.-22. března. Formule 3 má téměř totožný kalendář jako F2 a F1, takže se máme na co těšit!

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Mr. Playstation v Praze: Fraga měl v Česku napilno

Zveřejněno: