Další změny v kalendáři: F1 začne nejdřív v Rakousku

Celý svět bojuje s pandemií koronaviru, na prvním místě je zdraví a životy. Trpí ekonomika, ale samozřejmě i sport. Olympijské hry byly odloženy, přerušeny jsou téměř všechny ligové soutěže po celé Evropě. Výjimkou není ani šampionát F1, jehož start už byl několikrát odložen a termín startu změněn. Jak je to tedy aktuálně?

Podle pořadatelů seriálu F1 se nezačne dříve, než začátkem července v Rakousku. Alespoň tak to bude podle našich informací v pondělí oficiálně oznámeno. Zároveň už je jisté, že Velkých cen se letos nedočkají ve Francii, Španělsku, Monaku a Singapuru. Spekulace o náhradních termínech padla. Zároveň se hledá datum pro Velkou cenu Holandska, tam je zatím ve hvězdách, zda se pojede, nebo bude také bez náhrady zrušena. Start šampionátu tedy v Rakousku, pak by mělo jít až do Monzy vše tak, jak je narýsováno. 

Ovšem 18.-30. září, kdy se mělo původně jet v Singapuru, se pojede v ruském Sochi. Týden poté se kolotoč F1, F2 a F3 přesune do Baku. Sezóna klasicky skončí v Abu Dhabi v SAE, ale v původně plánovaném termínu. 27.-29. listopadu by se totiž mělo jet v Bahrajnu na okruhu Sakhir. A až o týden později ve Spojených Arabských Emirátech. Jenže nikdo neví, kdy budou uvolněna opatření způsobená pandemií koronaviru. Změnit se zřejmě ještě může úplně vše. V každém případě všichni chtějí, aby se jelo co nejdříve, protože v tomto sportu se točí miliardy dolarů. 

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Další změny v kalendáři: F1 začne nejdřív v Rakousku

Zveřejněno: