Potvrzeno: Renault zůstává ve F1

Drsné utahování opasků, šetření každého eura, ale setrvání v seriálu F1. Tak zatím znějí zprávy z tábora stáje Renault. Přitom to ještě nedávno vypadalo, že automobilka si nebude moci tým „vydržovat“ a po vzoru Williamsu se ze šampionátu stáhne. 

Šetřit, šetřit, šetřit. To je motto Renaultu pro nadcházející sezóny F1. V plánu je během tří let ušetřit něco kolem dvou miliard eur. „Ano, zůstáváme. Je to i díky tomu, že byl ustanoven rozpočtový strop,“ potvrdila výkonná ředitelka Renaultu Clotilde Delbos. Má to jasnou logiku. Pokud by rozpočtový strop nebyl (pro sezónu 2021 to bude 145 milionů dolarů), Renaultu by definitivně „ujel vlak“, protože ostatní týmy by mohly dále investovat astronomické částky do vývoje. To se teď konat nebude a pro Renault je tak reálné, že alespoň s některými týmy udrží krok. 

Faktem je, že kvůli úsporným opatřením nebudeme svědky takového kvapíku a soupeření v rámci elitní trojky. Ferrari, Mercedes a Red Bull tak budou mít „přistřižená křídla“. Na druhou stranu, pokud to má znamenat větší konkurenci a záruku setrvání jednoho z týmu v šampionátu F1, je to zřejmě cena, která se dá zaplatit. Bez Renaultu by to zkrátka nebylo ono…

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Potvrzeno: Renault zůstává ve F1

Zveřejněno: