Skvělý Staněk! Volný trénink na závody F3 v Rakousku zajel parádně

V pátek po půl desáté dopoledne se volným tréninkem opět roztočila kola šampionátu FIA F3. Nebylo divu, že se po nucené přestávce osmi měsíců kvůli pandemii nového typu koronaviru všech třicet jezdců hladově vrhlo na trať, která byla po ranním dešti ještě mokrá. Byl u toho i Roman Staněk a vedl si doslova famózně.

Na zrychlující se vozovce se závodníci půl hodiny přetahovali o nejlepší časy, než se pořadí krátce před prvním delším stopem v boxech stabilizovalo. Mladý debutant Roman Staněk si při tom počínal velmi dobře a první část session zakončil za Italem Matteem Nanninim (Jenzer), Němcem Davidem Beckmannem (Trident) a Australcem Calanem Williamsem (Jenzer) čtvrtým časem!

Šestnáctiletý Čech byl od prvních metrů jasně rychlejší, než kolegové David Schumacher a Igor Fraga, který ztratil mnoho času v boxech. V závěrečných deseti minutách tréninku již trať znatelně oschla. Znamenalo to zcela nové podmínky a jezdilo se o deset sekund rychleji. Nakonec to byl zkušený Beckmann, kdo si zapsal první oficiální „P1“ roku. Jen o 8 setin pomalejší byl úřadující mistr F-Renault Oscar Piastri (Prema) z Autrálie.

Senzace ale čekala na dalších místech: Roman Staněk měl svůj silný monopost pod kontrolou i za sucha a zajel třetí čas, o desetinku před týmovým kolegou Davidem Schumacherem. Také třetí Charouzův jezdec, Brazilec Fraga se dostal mezi nejrychlejších deset – zajel na osmé pozici. Jaká to slibná výchozí pozice pro tým ze Žebráku! 

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Text: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Skvělý Staněk! Volný trénink na závody F3 v Rakousku zajel parádně

Zveřejněno: