Další česká naděje pro F1: Josef Knopp má obrovský talent

V zimě se stal Josef Knopp pátým Čechem, který se objevil na mezinárodní scéně Formule 4, když absolvoval šampionát ve Spojených Arabských Emirátech. Letošní sezónu už bude sbírat zkušenosti (a snad i body) v německé sérii v barvách Mücke Motorsport. Co bude dál? Dokáže se dostat až do vysněné F1?

Cesta mezi elitní piloty bude ještě dlouhá a plná nástrah. Josef Knopp však už několikrát dokázal, že mu nechybí obrovský talent. První úspěchy sbíral jako většina závodníků na motokárách, logicky tak následoval „přestup“ do formule 4. V německém šampionátu tak ani letos nebude chybět česká vlaječka, ve hře jsou i závody v Itálii. Loni v těchto sériích sbíral úspěchy Roman Staněk, který už bojuje v barvách týmu Charouz Racing System ve Formuli 3. Není tedy vyloučeno, že pokud Josef potvrdí, že umí závodit, čeká ho stejná cesta. „Vím, že na sobě musím tvrdě pracovat. Je hodně kluků, kteří mají stejný sen jako já a do F1 se dostanou jen ti opravdu nejlepší. Pevně věřím, že to jednou dokážu,“ přeje si mladý závodník.

O tom, že mu nechybí rychlost, mluví i sám Peter Mücke. „Josef patří mezi velmi kvalitní jezdce. Má srovnané priority, o závodění přemýšlí, což je vždycky velmi důležité. Věřím, že svůj talent letos potvrdí.“ Pro Knoppa bude důležitý každý závod. Těžko předpokládat, že zbytek startovního pole „zválcuje“ rozdílem třídy. Zásadní je jít krůček po krůčku, učit se z vlastních chyb a příště je neopakovat. Tak se může zformovat skvělý závodník, který opravdu může mířit hodně vysoko. A podle ohlasů odborníků i široké veřejnosti by tento mladíček mohl do vysněného kokpitu F1 jednou usednout. Jak si povede v německé F4 můžete sledovat na stanici SPORT 5.

Foto: archiv Josefa Knoppa

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Další česká naděje pro F1: Josef Knopp má obrovský talent

Zveřejněno: