ADAC F4 na Lausitzringu: Knopp bral pěkné 8. místo

První závod v rámci šampionátu ADAC Formel 4 má za sebou český talentovaný jezdec Josef Knopp. A nevedl si vůbec špatně. Po nepovedené kvalifikaci, kdy skončil na konci startovního pole, se dokázal probojovat až na solidní osmé místo.

Pokud si pamatujete na loňskou sezónu německého mistrovství F4, tak jistě nemůžete zapomenout na úspěchy Romana Staňka. Ten už dnes válčí v barvách Charouz Racing System v šampionátu FIA F3, na německých tratích (Lausitzring, Nürburgring, Hockenheimring a v Oscherslebenu), rakouském Red Bull Rigu a nizozemském Zandvoortu máme i letos své želízko v ohni. Českou vlaječku bude mít u svého jména Josef Knopp, který patří mezi největší talenty českého motoristického sportu. Závodní ostruhy si však musí zasloužit v tvrdé konkurenci, která tradičně v německé sérii F4 (a možná i italské, protože se uvažuje o tom, že se Josef v několika závodech objeví i na Apeninském poloostrově).

První kilometry mu na Lausitzringu příliš nevyšly. Kvalifikací se spíš protrápil a skončil poslední. Nutno připomenout, že šlo o jeho premiérový start v tomto mistrovství. A už sobotní závod naznačil, že se Knopp bude zlepšovat. Osmé místo sice není to, s čím by se měl spokojit, jistý pokrok to ale je. „Vím, že se musím hodně učit. Ale snažím se poučit z každé své chyby. Věřím, že se budu každým závodem zlepšovat,“ tvrdil Josef. Jestli měl pravdu uvidíme už v neděli v dalších dvou závodech.

Foto: ADAC F4 a archiv J. Knoppa

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

ADAC F4 na Lausitzringu: Knopp bral pěkné 8. místo

Zveřejněno: