F3 znovu na Silverstone: Charouz Racing System chce hlavně zvládnout kvalifikaci

Dva závody v Rakousku, jeden v Maďarsku a po uplynulém víkendu na Silverstone kolotoč F1 pokračuje na stejném okruhu pod názvem Velka cena k 70. výročí MS F1. Samozřejmě u toho budou i doprovodné šampionáty F2 a F3 s českým týmem Charouz Racing System. 

V rámci seriálu FIA F3 český tým zatím neprožívá dobrou sezónu. David Schumacher, Igor Fraga ani Roman Staněk zatím ještě nebodovali. Jedním dechem je však třeba dodat, že všichni tři jsou v šampionátu nováčky a k bodovaným místům už bylo několikrát jenom kousek. Alfou a omegou je kvalifikace, který se ani jednou nepovedla dle představ. A právě zvládnout páteční session je hlavním cílem. „Jezdci mají rychlost. Ale když si v kvalifikaci nezajistí místo, které jim dá v sobotu šanci bojovat o body, je to pak velmi složité,“ má jasno majitel Charouz Racing System Antonín Charouz. 

Potvrzuje to i český talent Roman Staněk. „Dostat se ze zadních pozic na body je těžké. V pátek musíme dobře nastavit auto na dvě rychlá kola. Věřím, že se to povede.“ Jeho týmový kolega David Schumacher si myslí, že po uplynulém víkendu má tým dobrý základ. „Máme na čem stavět. Důležitá bude práce s pneumatikami.“ Také Igor Fraga by si rád připsal první body v sezóně. Zatím ho bohužel pronásledující technické problémy. „Vždy, když se blížím k bodům, přijde nějaká závada,“ uvědomuje si Brazilec.

Jak si piloti Charouz Racing System povedou můžete sledovat v sobotu od 10.20 na Sport 1. Nedělní sprint se pak pojede v neděli v 9.45, přímým přenosem ho vysílá stanice Sport2.

Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

F3 znovu na Silverstone: Charouz Racing System chce hlavně zvládnout kvalifikaci

Zveřejněno: