Paráda Charouz Racing System: Delétraz dojel v Mugellu třetí a druhý!

Velmi povedený víkend má za sebou švýcarský pilot Louis Delétraz v šampionátu FIA-F2. Na okruhu v Mugellu si totiž dojel pro třetí místo v sobotním hlavním závodě, nedělní sprint pak dokonce dokončil jako druhý! Pro Charouz Racing System tak dovezl další velký úspěch a dostal se reálně do boje o titul.

Nová trať a nový pocit pro tým Charouz Racing System. V Mugellu se totiž poprvé v této sezóně pilot české stáje dostal rovnou dvakrát na stupně vítězů. Skvělý Louis Delétraz nejprve dojel třetí v hlavním závodě, což v neděli ještě o příčku vylepšil.

Páteční kvalifikace přitom nenaznačovala, že by se v měl český tým v Toskánsku tolik radovat. Delétraz dojel až dvanáctý, což ale zapříčinil Vips, který Švýcara v jeho rychlém kolem úmyslně zbrzdil. Rodák z Ženevy se však zdravě naštval.

Parádní jízdou, které pomohla výborně zvolená strategie managementu stáje, se prokousal až na velmi dobrou třetí příčku. Navíc ještě přidal nejrychlejší kolo a když se k tomu přičte znovu nejrychlejší pit stop, úspěch byl na světě. Jeho týmový parťák Piquet chyboval v boxech a dojel až třináctý, ovšem pouhé 1,1 sekundy od bodu. Tedy dvakrát škoda toho zdržení.

Sladký bonbonek pak přišel v neděli. Delétraz dobře odstartoval a kroužil na třetím místě, po chvíli se ještě o jedno místečko posunul směrem kupředu a už před sebe nikoho nepustil. Švýcar se tak třetím a druhým místem z Mugella dostal plnohodnotně do boje o titul. Za dva týdny se jede v Rusku, pak dvakrát v Bahrajnu. A to je stále velmi mnoho bodů, které jsou ve hře.

Určitě nesmíme zapomenout ani na Piqueta, který také v neděli bojoval jako lev. Nakonec z toho bylo dvanácté místo, když předvedl několik velmi pěkných předjížděcích manévrů.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Louis jasně ukázal, že patří k nejlepším pilotům v letošní sezóně. Počínal si velmi zkušeně, prakticky neudělal chybu. V sobotu mu velmi pomohla zvolená strategie i to, že na rozdíl od některých soupeřů dobře hospodařil s pneumatikami. V neděli pak formu potvrdil. Pedro si vybírá nováčkovskou daň. Má rychlost i tempo, je dravý, ale ještě se stále učí. S tím jsme ale počítali.“

Bob Vavřík, manažer týmu uvedl: „V sobotu se nám sešlo několik věcí. V první řadě jsme pro Louise na startu zvolili dobrou strategii. Za druhé Louis měl dobrý restart po prvním safety car. A za třetí jsme opět měli nejrychlejší pit stop. V neděli zajel Louis také skvěle, takticky vše zvládl. Přidal se ale i Pedro, který také odjel velmi kvalitní závod. Každým závodem se coby nováček učí.“  

Louis Delétraz tvrdil: „Byl to dobrý víkend, dvě pódia jsou super výsledek a také hodně bodů. Gratulace určitě patří celému týmu za skvělou práci. V sobotu jsme zvolili dobrou strategii včetně restartu za safety car. V pořádku byla i práce s pneumatikami, povedlo se je šetřit. Zvládli jsme vše dobře, což se projevilo umístěním na stupních vítězů. O titulu nepřemýšlím, chci získat co nejvíce bodů, což je pro mě podstatné. Samozřejmě chci být v konečném pořadí co nejvýše.“

Pedro Piquet vysvětlil: „Kvalifikace pro nás byla velmi špatná. Dostali jsme se do velkého provozu a nezajeli jsme rychlé kolo tak, jak bychom chtěli. Nevím, jestli bych jinak v sobotu bodoval, ale povedená kvalifikace určitě pomůže startovat více vpředu. Navíc jsem měl v hlavním závodě poškozený chladič, musel jsem do boxů a tam se bohužel zdržel. Mugello jsem si ale užil, je to rychlý a náročný okruh.“

Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Paráda Charouz Racing System: Delétraz dojel v Mugellu třetí a druhý!

Zveřejněno: