Ptáček se chystá do Belgie a chce napravit neúspěch z Barcelony

Ikonický okruh v belgickém Spa-Francorchamps hostí další díl šampionátu Formule Renault Eurocup. Bude u toho i český talent Petr Ptáček junior, kterého čeká velmi hektické období. Bezprostředně po sedmém kole seriálu totiž budou následovat závody v italské Imole, německém Hockenheimu a francouzském Le Castellet. A mladý Čech si věří, což je samozřejmě dobře.

Pro každého jezdce jsou závody tím, na co dře. Takže čím víc jich je, tím lépe, což potvrzuje i Petr. „Závodění miluju a kontinuita je pro polita vždycky dobrá věc. Jasně, bude to rušných pár týdnů. Ale takový tlak mám rád,“ pochvaluje si člen Sauber Academy. Dobře si uvědomuje, že případný úspěch v Belgii by mu dodal elán do dalších třech podniků, tedy následujících šesti závodů. Přitom má co napravovat, na Circuit Barcelona-Catalunya rozhodně nepředvedl to, co by si přál. Měl ale čas na odpočinek, oslavil s přáteli a rodinou osmnácté narozeniny a už je zase připravený na sto procent.

Ptáček se chce „odpíchnout“ od kvalifikace, která je vždy alfou a omegou celého víkendu. „Španělsko bylo frustrující. Ale jsem zpět a chci se zlepšovat. Spa je pro mě dobrý okruh, je to trať, která se mi líbí. Závodil jsem tam sice jen jednou, ale byla to dobrá zkušenost.“ Říjen v Ardenském lese ale může být hodně ošemetný, hlavně vítr zde v tuto dobu fouká opravdu silně. I na to se tedy český závodník připravoval.

První závod začíná v pátek ve 14.25. Závod dvě začne v 10:45 v sobotu ráno.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Ptáček se chystá do Belgie a chce napravit neúspěch z Barcelony

Zveřejněno: