Buggyra připravena k nalodění

V úterý ráno nabrala kurs Marseille početná ekipa týmu Buggyra Racing. Cílem logistické operace, je doprava techniky do francouzského přístavu, nalodění na speciální trajekt a následné odplutí do saúdskoarabského přístavu Džidda na pobřeží Rudého moře.

Šéf týmové logistiky a provozní ředitel Buggyra Technology Centrum Petr Marek, vyslal do Francie osm vozidel a šestnáct řidičů. „Vůbec poprvé nasadíme na Dakaru čtyři speciály, takže se nejedná o žádné přehnané počty. Na místě nalodění musíme být 2. prosince v 11.00 hod, nic jsme proto neponechali náhodě,“ říká týmový veterán, který před pětadvaceti lety slavil s Martinem Kolocem, historicky první titul mistra Evropy v závodech tahačů.

„Na rozdíl od všech předchozích ročníků, nebudou v Marseille technické přejímky. Je tomu tak v důsledku Covid – 19, francouzská strana striktně uplatňuje minimální shlukování lidí,“ vysvětluje manažer Jan Kalivoda, jehož tým čeká testovací martýrium. „Technické přejímky budou 30. prosince v Džiddě, takže do Saúdské Arábie letíme 27. prosince, neboť po příletu musíme prodělat osmačtyřicetihodinovou karanténu, po které následují koronavirové testy.“ Stane se tak i přes skutečnost, že stejné testy absolvují členové týmu bezprostředně před odletem privátním letadlem, které poskytuje značnou časovou flexibilitu. „Nedává to zrovna moc logiku, na druhou stranu jsme všichni nadšeni z toho, že se Dakar vůbec uskuteční. Naštěstí má promotér zkušenosti s Tour de France, která letos dopadla, přes veškeré problémy, nad očekávání dobře.“

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Buggyra připravena k nalodění

Zveřejněno: