Enge pomáhal Macháčkovi a skvěle tak splnil svoji roli


Bylo to skvělé gesto a také přesně to, co měl Tomáš Enge udělat. Před desátou etapou totiž jeho týmový kolega z Buggyra Zero Mileage Racing Josef Macháček vedl pořadí lehkých prototypů na slavné rallye Dakar. A úkolem jediného českého jezdce, který se kdy postavil na start závodu F1, bylo krýt parťákovi záda. 

Dalo by se říct, že šlo o jednu z kratších etap. Ale nenechte se splést, i tak měřila více než tři sta kilometrů. Macháček do ní nastupoval jako lídr pořadí lehkých prototypů a tak byla týmová režie jasná – pokud možno ho udržet ve vedení. „Kryjeme mu záda. Pořád se učím nové věci. Dnes měl defekt pneumatiky, takže jsme mu pomáhali, jak to šlo,“ vysvětloval v cíli Enge. I díky jemu tak Macháček dojel nakonec desátý v klasifikaci lehkých prototypů a svůj náskok na druhou Cameliu Liparotiovou ještě o něco navýšil. 

„Nastoupili hrozně rychle. Bylo to jako ve formuli 1,“ usmíval se Macháček, který přiznal, že nastupovat do etapy jako první muž klasifikace znamená malé obavy. Enge se tak zachoval jako pravý týmový hráč a vlastně splnil roli Macháčkova bodyguarda. 

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Enge pomáhal Macháčkovi a skvěle tak splnil svoji roli

Zveřejněno: