Kvalifikace F3 v Le Castellet: Sargeant vyrazí ze třetího místa

Američan Logan Sargeant potvrdil i na jihu Francie svůj status jedničky a byl nejrychlejším jezdcem českého týmu Charouz Racing System. Zajel 10. čas, což znamená třetí startovní místo zítřejšího sprintu. Pole-position v nedělní hlavním závodě zaujme Dán Frederik Vesti (ART), který v kvalifikaci nenašel přemožitele.

Přestávka mezi prvním podnikem FIA F3 sezony 2021 v Barceloně a druhým v Le Castelletu činila téměř půldruhého měsíce a 30 pilotů se proto s chutí vrhlo na trať. Dopolední volný trénink měl dva vrcholy. Nehodu Charouzova jezdce De Geruse, kvůli které se session musela přerušit a poslední letmé kolo Dennise Haugera (Prema) těsně před koncem, kterým se Nor posunul před Caia Colleta (MP) a Jacka Doohana (Trident) na pozici nejrychlejšího muže. Logan Sargeant ztrácel 8 desetin, Enzo Fittipaldi o další půl sekundy více. To nezvěstovalo pro polední kvalifikaci nic dobrého…

Když šlo o bonusové body a grid nedělního závodu, tak to byl nejdříve znovu Hauger, kdo se usadil vpředu před Colettem, Martinsem, Doohanem a Nanninim. Také po přezutí na čerstvé pneumatiky to byl znovu junior Red Bullu, kdo svůj vlastní čas zlepšil jako první. Nakonec to ovšem nemělo stačit: dvě minuty před koncem to byl jiný pilot ze severu Evropy, kdo Haugera o desetinku překonal – úřadující šampion F-Regional, Frederik Vesti z Dánska.

Druhou startovní řadu za „Vikingy“ v neděli vytvoří Victor Martins (MP) s Jackem Doohanem, třetí Caio Colett s Clemensem Novalakem (Trident).

Útok Logana Sargeanta z týmu Charouz Racing System přišel také až na konci session. A stačil na 10. místo, které je jen na první pohled zklamáním. Dle pravidel F3 totiž znamená třetí startovní pozici v zítřejším sprintu (10:10h), do kterého vedle Američana nevyrazí nikdo jiný, než bývalý Charouzův svěřenec Juan Pablo Correa, který bude motivován i návratem do akademie Sauber Junior.

Horší vyhlídky na body mají pro zítřek ostatní jezdci Charouz Racing System. Enzo Fittiapldi si sice náladu v české stáji vychvaluje jako „nejlepší, kterou kdy v motorsportu poznal“, musí se ale spokojit s 21. startovním místem. Trojka týmu de Gerus vyrazí jen z 26. místa.

Výsledek kvalifikace F3 v Le Castellet:

1. Frederik Vesti, ART                                            1:50,882s

2. Dennis Hauger, Prema                                         1:51,063s

3. Victor Martins. MP                                              1:51,122s

4. Jack Doohan, Trident                                          1:51,1652s

5. Caio Colett, MP                                                  1:51,187s

6. Clement Novalak, Trident                                   1:51,213s

7. Alexander Smoljar, ART                                     1:51,269s

8. Ayumu Iwasa, Hitech                                          1:51,484s

9. Juan Manuel Correa, ART                                   1:51,503s

10. Logan Sargeant, Charouz Racing System          1:51,525s

21. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System           1:52,334s

26. Reshad de Gerus, Charouz Racing System        1:52,795s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Kvalifikace F3 v Le Castellet: Sargeant vyrazí ze třetího místa

Zveřejněno: