Druhý sprint F3 v Le Castelletu: Z modrého nebe na Sargeanta body tentokrát nepršely

Arthur Leclerc z nedalekého Monaka slavil v odpoledním sprintu F3 v Le Castelletu zatím největší vítězství své kariéry. Jedním z prvních gratulantů byl bratr Charles – pilot Ferrari F1. Loganovi Sargeantovi z Charouz Racing System tentokrát unikl bodík o 0,9s.   

Po problémech v kvalifikaci směl Arthur Leclerc vyrazit do ranního sprintu jen jako poslední. Během závodu se ale dokázal propracovat kupředu na 12. pozici, za což jej pravidla FIA-F3 odměnila pole-position v odpoledním sprintu.  Za bratrem továrního pilota Ferrari-F1 se seřadili Američan Jak Crawford (Hitech) , Brit Oliver Caldwell (Prema), Nor Dennis Hauger (Prema) a dopoledne tak silný Japonec Iwasa (Hitech). Nejžhavějším želízkem na rozpáleném asfaltu jižní Francie byl pro Charouz Racing System – jako obvykle – Američan Logan Sargeant na 9. startovní pozici. Původní rovinku Mistral a tím i dříve klíčovou pasáž tratě Paula Ricarda, zatáčku Signes dnes sice kazí dvě šikany. Ranní závod ale kupodivu předvedl, že se zde s vozy F3 dá vesele předjíždět – a tak měl každý z top 12 dobré šance na úspěch i odpoledne.

Poleman Arthur Leclerc svými výsledky zatím zdaleka nepotvrdil nadání na úrovni bratra Charlese, na trati 100km západně od jejich rodného Monaka ale vyrazil výborně. Do čela mu pomohla i skutečnost, že Crawford vedle něj zůstal stát. Po prvním kole tedy fandové viděli trojité vedení stáje Prema v pořadí Leclerc-Caldwell-Hauger, za nimi se snažili neztratit závěs Doohan, Iwasa a Martins. Sargeant byl 11., Enzo Fittipaldi 17., Reshad De Gerus 23.

Úvodních 7 kol si trojice Premy navzájem „neublížila“, až v 8. se Hauger posunul na druhé místo před Calwella. Za nimi předváděli nejslibnější postup kupředu Victor Martins (MP) a dopolední vítěz Saša Smoljar (ART): poskočili na 4. a 9. pozici. Sargeant se mezitím probojoval na bodovavé 10. místo. 

Na pořadí prvních dvou se poté až do cíle nic nezměnilo. Leclerc se prosadil v důležitém vnitrotýmovém srovnání a slavil sladké vítězství. Victor Martins ještě dotáhl Caldwella a dvě kola před koncem si zajistil třetí místo. Pátý dojel silný Jack Doohan, za ním brali dobré body Clement Novalak a Smoljar.

Logan Sargeant tentokrát na body nestačil. Ve druhé části závodu musel před sebe pustit Vestiho se Schumacherem. Enzo Fittipaldi (18.) a Reshad de Gerus (25.) neměli na bodovaná místa nárok.

Hlavní závod F3 v rámci Grand Prix de France odstartuje zítra v 11:40h.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Druhý sprint F3 v Le Castelletu: Z modrého nebe na Sargeanta body tentokrát nepršely

Zveřejněno: