GP Štýrska F1 byla super. Až na ty šílené „covidové“ kontroly

Podařilo se nám na poslední chvíli získat lístek na „náhradní“ Grand Prix Štýrska F1. Závodní víkend ve stylu proticovidových opatření, která místy hrála hlavní roli. Zbývaly necelé dva dny a bylo třeba narychlo sehnat test a ubytování, které v době konání Grand Prix dosahuje absolutních výšin. Všechno se zadařilo a v sobotu v 5 hodin ráno jsme vyrazili.

Příjezd byl nezvykle klidný, a to proto, že na okruh bylo vpuštěno minimum diváků. Mělo to své plusy – nikde jsme nečekali, WC, stánky s jídlem bez front, ale i mínusy. Víkend byl beze všech doprovodných akcí a show, chyběla Fan zóna, stánky s „merchem“ či velká část restauračních zařízení. Z doprovodných sérií chyběla jak F2, tak i F3. Jako úvodní podnik zde naopak přibyla ženská formulová W Series.

Čeho naopak bylo až moc, to byly neustálé covid kontroly. Od vstupu na okruh, kde dostanete náramek s QR kódem, ten je zde více než občanka, dále pokračujete měřením teploty a opět kontrola QR kódu a až na posledním místě je kontrola personalizované vstupenky. Navíc na okruhu platí tvrdě vyžadovaná povinnost nosit roušky či respirátory. A na to dohlíží spousta mladých brigádníků, kteří jsou místy aktivnější než svazácká z padesátých let a neustále vás sledují, zda ochranu máte nasazenou.

Suma sumárum, zajímavá zkušenost se zcela odlišnou atmosférou než na jakou jsme my fanoušci zvyklí. Týmy i jezdci ve Spielbergu zůstávají, za týden se jede regulérní Grand Prix Rakouska. S mnohem větším počtem diváků a se vším, co k víkendu F1 patří.

Text a foto: Standa Hylán

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

GP Štýrska F1 byla super. Až na ty šílené „covidové“ kontroly

Zveřejněno: