F2 testovala v Yas Marině: Uvidíme v roce 2022 Correu u Charouz Racing System?

Podobně, jako týmy F1, zůstali i účastníci šampionátu FIA-F2 po posledním závodu sezony v Emirátech. Čekal je vydatný třídenní test, který mimo klasického testování nových kombinací jezdec/vůz slouží v neposlední řadě i k tomu „nalákat do daného kokpitu pokud možno talentovaného a při tom i finančně potentního platiče“.

Od čtvrtka do soboty měli zkušení a noví jezdci trať k dispozici každý den 6 hodin. Hned první den byl stanoven nejrychlejší čas celého testu. Zajel ho Ind Jehan Daruvala, kterého jeho štědří podpůrci a sponzor Red Bull převedeli ze stáje Trevora Carlina do kokpitu italské scuderie Prema Powerteam.

Antonín Charouz s Bobem Vavříkem museli nahradit jen zraněného Enza Fittipaldiho, který by se jistě raději sžíval s Dallarou-F2, než stonal doma. Letošní dvojka české stáje, Guilherme Samaia si totiž očividně předplatila i onen závěrečný test. Obsazení prvního vozu nepozbývalo jisté pikanterie: svou cestu do Charouz Racing Systemu totiž znovu našel Američan Juan Manuel Correa, jehož spolupráce s Charouzem tak nešťastně a bolestivě ukončila strašná nehoda ve Spa před dvěma lety. Ve čtvrtek ztrácel Correa na nejrychlejšího Daruvalu 1,4s, Samaia byl jen o další 0,2s pozadu.

V pátek se směl z nejlepšího kola dne těšit Felipe Drugovich. Výhradně vlastním otcem podporovaný Brazilec si vyzkoušel „oprášení“ spolupráce s nizozemským týmem MP Motorsport, za který již dříve startoval a vítězil. Lepšící se Correa tentokrát stáhl ztrátu na lídra na rovnou sekundu. Samaia se také relativně zlepšil, jeho odstup na týmového kolegu opět činil jen 0,2s.

První příčka časových listin patřila v sobotu Jackovi Doohanovi, který svůj přestup z F3 do F2 zvládl přímo senzačně, jak již předvedl v závěrečných závodech sezony. Syn bývalého mistra světa motocyklů Micka podepsal pro rok 2022 se špičkovou stájí UNI-Virtuosi. Poslední den testů ale byl znatelně pomalejší, než první. Doohanův výkon byl o 0,7s za pátečním časem Daruvaly. S vývojem svých časů mohl být spokojen i Correa. Na Doohana ztrácel již jen 0,7s, Samaiovi při tom „ujel“ o 0,5s.

Nejrychlejší časy testů:

1. Jehan Daruvala (Prema) – 1:35.435
2. Felipe Drugovich (MP) – 1:35.577
3. Jack Doohan (Virtuosi) – 1:35.851
4. Theo Pourchaire (ART) – 1:35.981
5. Logan Sargeant (Carlin) – 1:36.155
6. Ralph Boschung (Campos) – 1:36.203
7. Liam Lawson (Carlin) – 1:36.208
8. Jüri Vips (Hitech) – 1:36.329
9. Marcus Armstrong (Hitech) – 1:36.380
10. Dennis Hauger (Prema) – 1:36.426

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

F2 testovala v Yas Marině: Uvidíme v roce 2022 Correu u Charouz Racing System?

Zveřejněno: