Michek s Engelem ladili před startem své stoje. Do Dakaru odstartují mezi motocyklovou elitou

Poslední úpravy provedli motocykloví jezdci Martin Michek a Milan Engel na svých strojích, zaměřili se hlavně na tlumiče. Zítra je čeká na Dakarské rallye přejezd do Hailu, kde se uskuteční první etapa, která bude měřit 19 ostrých kilometrů. Po ní však na závodníky z týmu ORION – Moto Racing Group čeká 600 kilometrový přejezd do bivaku. „Bude to náročné hned od začátku. Silvestra moc slavit nebudeme, jen si přiťukneme nealkoholickým pivem a půjdeme spát, abychom byli fit,“ prohlásil Michek, který do sobotní úvodní etapy odstartuje mezi elitními závodníky.

Čeští jezdci z týmu ORION – MRG si na oficiální start počkají. Rozjíždět se do zahajovací etapy bude totiž v opačném pořadí. Michek má startovní číslo 10, Engel zase 21. Oba tak vyjedou jako jedni z posledních, navíc mezi továrními týmy. A oba s dobrým pocitem po dosavadním průběhu. „Absolvovali jsme dvakrát shakedown, ladili jsme hlavně tlumiče. Jelo se mi dobře, měl jsem z motorky skvělý pocit,“ hlásil Engel ze Saudské Arábie. „Dolepšujeme a vylepšujeme, abychom na první etapu byli připravení,“ doplnil ho Michek.

Také technické přejímky tým ORION – MRG zvládl naprosto v pohodě, možná v rekordně krátkém čase. Teď už je však maximální soustředění na první etapu. „Organizátoři nám ukázali trať a tvrdili, že na ní bude hodně písku. To nás příjemně překvapilo. Čekali jsme, že tam bude více kamení, které je nebezpečné,“ tvrdil Engel, který s týmem oslaví příchod nového roku. „Bude to vlastně pro mě jedna z posledních možností, jak být v bivaku více s mým týmem. Pak už kontakt nebude takový, protože se budu soustředit sám na sebe,“ dodal závodník, který nový ročník Dakaru pojede v kategorii bez asistence.

Čtvrtek celý bivak zasáhla nešťastná zpráva o úmrtí Karla Lopraise, legendárního pilota kamionu a šestinásobného vítěze největší dálkové rallye. „Dosáhl toho mnoho a motivoval hodně lidí k motorsportu, fanoušci ho milovali. Doufám, že bude držet ochranou ruku nad všemi závodníky,“ prohlásil Michek. Úmrtí Lopraise zarmoutilo také jeho týmového kolegu. „Velice mě to mrzí. To je první člověk, který nám dal do hlavy slovo Dakar. Furt ho mám jako svůj vzor. Nemám více slov k tomu. Jsme přece na Dakaru, měl tady s námi být,“ doplnil Engel.  

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Michek s Engelem ladili před startem své stoje. Do Dakaru odstartují mezi motocyklovou elitou

Zveřejněno: