DTM se Sebastienem Loebem testovala před sezonou 2022 v Hockenheimu

Gerhard Berger může klidně spát. On a jeho organizace ITR předvedla přes zimu perfektní práci a bude světu prezentovat Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), které v mnohém ohledu trumfne i povedený ročník 2021.

2denní test kterého se zúčastnilo 28 vozů a 29 pilotů doprovázelo na Hockenheimringu studené a větrné počasí – většina účastněných ale byla ráda, že nakonec nepršelo zdaleka tak vydatně, jak tomu chtěla předpověď. Za dva týdny při druhém testu v portugalském Portimau by mělo být mnohem lépe.

Nejrychlejší čas si nakonec zapsal švýcarský jezdec týmu Rosberg-Audi, Nico Müller. Hodnota časových listin ovšem byla spíše jen teoretického rázu. Příliš rozdílné byly povětrnostní podmínky a stav dráhy při jednotlivých pokusech, příliš rozdílné byly i záměry týmů při přípravě a nastavení vozů.

Z hlediska publicity se vše tak i tak točilo hlavně kolem tří jezdců, kteří mají DTM svými jmény pomoci: Promotérovi Gerhardovi Bergerovi se skutečně podařilo, získat pro druhý Ferrari 488 týmu AF Corse hvězdného Francouze Sebastiena Loeba. 9násobný mistr světa rallye povede tento vůz v barvách Alpha Tauri při závodech, při kterých jeho nominelní pilot Nick Cassidy  bude startovat v Japonsku. Loeb se velmi pilně připravoval na svou novou úlohu, zatím mu na nejlepší časy ale chybělo něco přes sekundu. Druhým „velkým jménem“ DTM roku 2022 bude pojem Schumacher. Rodinu z Kerpenu zde bude zastupovat David, syn několikanásobného vítěze Grand Prix F1, Ralfa. Mladík žijící v Salzburgu moudře opouští svou dosavadní monopostovou karíéru a v GT3 nastoupí na Mercedesu týmu Winward. K tomu přijali především němečtí fandové s velkou radostí zprávu o návratu několikanásobného mistra DTM Reného Rasta. Bývalý šampion se bude snažit vyhrát další titul v kokpitu Abt-Audi R8.

Vozy DTM najezdily v Hockenheimu, kde se bude v říjnu konat velké finále ročníku, 3.804 měřených kol. Nejpilnějším z nich byl mladý Belgičan Esteban Muth, který v jeho Walkenhorst-BMW trať projel 194krát. Celé pole dělilo nakonec jen 1,5 sekundy.

Ne pro všechny bylo ovšem zahájení sezony úspěchem. V Hockenheimu chyběla jediná žena DTM, Esmée Hawkeyová. Její tým vysvětloval tuto absenci populární „chřipkou“, rýpalové ovšem chtějí vědět, že Britka chyběla kvůli nesrovnalostem ohledně financování sezony. Ještě hůře o vlásek dopadl tým Schubert-BMW. Při transportu z východoněmeckého Oscherslebenu praskla jeho nákladnímu vozu na dálnici pneumatika, a následkem byla težká nehoda, po které zcela zničená mašina s kabinou šoféra skončila na svodidle. Účastníci ani nemohli věřit, že této skoro-katastrofě ušli bez zranění. Návěsu s oběma novými BMW GT3 se bohudík také moc nestalo. Průběh testu pro Sheldona van der Lindeho a Philippa Enga tím ovšem byl silně narušen.  

Kalendář DTM 2022

29.04. – 01.05. – Portimao, Portugalsko

20.-22.05. – Lausitzring, Německo

17.-19.06. – Imola, Itálie

01.- 03.07. – Norisring, Německo

26.-28.08. – Nürburgring, Německo

09.-11.09. – Spa-Francorchamps, Belgie

23.-25.09. – Spielberg, Rakousko

07.-09.10. – Hockenheim, Německo   

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

DTM se Sebastienem Loebem testovala před sezonou 2022 v Hockenheimu

Zveřejněno: