ADAC-GT4 v Rakousku: „Quick Gabi“ a i RTR měli na víc

Účast česky mluvících jezdců v ADAC-GT4 se hezky rozrostla: vedle Gábiny Jílkové se letos přihlásil tým RTR se dvěma českými jezdci, Josefem Knoppen a Matějem Pavlíčkem. Oba rakouské závody si relativně dobře rozjeli, nakonec ale opouštěli Spielberg s prázdnýma rukama. 
Gábina Jílková si v sobotu kvůli defektu elektriky vůbec nezazávodila, v neděli ale zase jednou podala výkon, při kterém musel i slepec uznat její výjimečný talent. S trochou štěstí měl KTM X-Bow české stáje RTR v neděli i na top10, po kolizi skončili 13.
Hofor-BMW M4 posádky Piana-Schrey triumfoval v obou závodech. Nový týmový šéf Jílkové je letos bývalý špičkový jezdec DRM a DTM Jörg van Ommen. 
Malý sprint v boxech: Pavlíček právě převzal od Knoppa, do fast-lane se ale tlačí i Black-Falkon-Porsche posádky Sartingen-Schwerfeld. ADAC-GT4 je dobrou průpravnou juniorskou třídou pro jezdce, kteří chtějí postoupit do GT-Masters, nebo dokonce do WEC. Výměna jezdců Springoba a Grubera.
V první zatáčce po sobotním startu bylo rušno, pět neutralizací nedělního závodu po nehodách – to ale byl i pro GT4 rekord Mercedes, Porsche, Aston Martin a mnohé další: GT4 nabízí velkou různorodost značek. I v GT4 se už těší na Spielberg 2023…

Text a foto: Roman Klemm
reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

ADAC-GT4 v Rakousku: „Quick Gabi“ a i RTR měli na víc

Zveřejněno: