ADAC-GT-Masters: Mezi dunami Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

Po německém Oscherslebenu a rakouském Spielbergu absolvovalo ADAC-GT-Masters svůj třetí podnik sezony 2022 v nizozemském Zandvoortu. Z přímořského autodromu uprostřed písečných dun si vezly zlaté poháry dvakrát vozy Lamborghini připravené švýcarským týmem Emila Freye.

Sobota: První triumf pro Wisshofera s Lappalainenem

ADAC-GT-Masters se letos bohužel musí obejít bez české účasti a bez podniku v Čechách. Nejlepší sobotní kvalifikace byl rakouský pilot Frey-Lamborghini, Mick Wishofer. Na pestrém gridu mu následovali Jan Marchalkowski (ZVO-Mercedes), Jannes Fittje (ID-Porsche), Ezequiel Perez (Madpanda-Mercedes) a Jusuf Owega (Land-Audi) – ano, hledat na špičce velká jména bylo dost težké…

Startovalo se na vlhké trati a byl to Perez, kdo pojal první průjezd obávanou Tarzanovou zatáčkou nejlépe, zatímco Marschalkowski dokázal havarovat již v zahřívacím kole! Po prvním kole tedy vedl jeho Perezův Mercedes před Wishoferem, Fittjem a Eastalent-Audi Simona Reichera. Lídr ale přesto neměl šanci: na bleskově osychající trati riskoval start na pneumatkách do deště a propadl se brzy polem. Wisshofer si poté vzpoměl na svou dopolední formu a vůz předal o poločas závodu svému kolegovi Konsta Lappalainenovi s obřím náskokem 7s na Rutronik-Audi Dennise Marschalla, jenž převzal od Kima Schramma.  Za nimi ovšem vyvíjeli tlak Norbert Siedler a úřadující šampion Ricardo Feller.

Finský jezdec přesto dovedl italský vůz švýcarského týmu bez problému k velkému prvnímu vítězství, i když s náskokem pouhých 13 desetin. Ani na pozicích bezprostředně za ním nedošlo ke změnám pořadí.  

Výsledek ADAC-GT-Masters – sobota:

1. Wisshofer/Lappalainen, Frey-Lamborghini

2. Marschall/Schramm, Rutronik-Audi

3. Siedler/Reicher, Eastalent-Audi

4. Feller/Owega, Land-Audi

5. Fittje/Evans, ID-Porsche

6. Gueven/Engelhart, Joos-Porsche

Neděle: Jack Aitken s prvním zlatým pohárem GT-Masters

Také na pole-position druhého závodu víkendu stál Lamborghini Hurracan stáje Emil Frey Racing – tentokrát ji ovšem zajel náhradník Williamsu-F1, Jack Aitken. Start vyšel Anglo-Koreáncovi výborně. Z prvního kola se vrátil na špičce před Italem Drudim (Car Collection Audi) a Turkem Guvenem (Joos-Porsche).

Pořadí na špičce poté zůstalo až do pit-stopů beze změny. Výborně naladěná bývalá hvězda F2 Aitken předal svůj Lambo „dvojníkovi Alonsa“, Albertovi Costovi Balboovi a ten ho zkušenou rukou dovezl vítězně před cílovou čáru. Druhý dojel domácí pilot: „Verstappenův kamarád“ Thierry Vermeulen převzal od Drudiho a nenechal si tuto šanci ujít. Christian Engelhart ztratil 3. místo defektem v posledním kole…

Šampionát bude pokračovat – snad závody se zajímavějším průběhem – začátkem srpna na Nürburgringu.

Výsledek ADAC-GT-Masters – neděle:

1. Aitken/Costa Balboa, Frey-Lamborghini

2. Vermeulen/Drudi, Car Collection-Audi

3. Perera/Rougier, Frey-Lamborghini

4. Zimmermann/Mies, Land-Audi

5. Sturm/Müller, Allied-Porsche 6. Schramm/Marschall, Rutronik-Porsche

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

ADAC-GT-Masters: Mezi dunami Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

Zveřejněno: