Foto-story DTM: Na Norisringu debutovali s flaškou šampaňského dva nováčci

Závody DTM na Norisringu přinesly desetitisícům fandů za třicetistupňového vedra právě takovou zábavu, na jakou se přišli podívat. V poli účastníků při tom pokračuje „změna stráží“: oba závody vyhráli mladíci, pro které se tento víkend proto stal nezapomenutelnými.

Pro první vítězství v DTM a první vítězství na Porsche si dojel Thomas Preining – i když musel po neutralizacích nesčetněkrát hájit během re-stratu svou pozici. „Sám dobře vím, že nevypadám jako závodník,“ řekl o sobě Dennis Olsen. Na Norisringu ovšem dojel v sobotu výborný druhý.

Felipe Fragu neznal před sezonou 2022 takřka nikdo: Na Norisringu si Brazilec osladil 27. narozeniny vítězstvím. Fraga a jeho tým AF Corse před startem. Proč vybrat právě jeho jako náhradu za Cassidyho je Red Bullovým tajemstvím, specialista Porsche-Cupu, Turek Guven ale předvedl dobrý výkon.

Lokální matador Marco Wittmann očekával doma jistě více, než jedno čtvrté místo.  Maxi Goetz je též „zdejší“ – ani jeho výsledky se na Norisringu letos ovšem nedaly srovnat s „letem k titulu“ sezony 2021. „Altmeister“ Rene Rast dojel týmu Abt-Audi spolehlivě pro dvě třetí místa. Náhradník Franck Perera znal Norisring ještě ze svých „mladých časů“ ve formuli 3.

V sobotu vyrazilo do závodu 27 vozů. Polovina z nich skončila ve velmi špatném stavu. David Schumacher neměl při svém debutu na Norisringu štěstí: V sobotu havaroval v prvním kole, v neděli v pátém… Pomalý Američan Dev Gore nedokázal zopakovat senzaci z Imoly.  Austro-Ital Mirko Bortolotti vede po Norisringu celkové hodnocení DTM.

Na grid-girls DTM zjevně nemá – tak tedy zaskakovaly krasavice “z lidu“.

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Foto-story DTM: Na Norisringu debutovali s flaškou šampaňského dva nováčci

Foto-story DTM: Na Norisringu debutovali s flaškou šampaňského dva nováčci

Zveřejněno: