F3 ve Spielbergu: Opět jeden z juniorů Red Bullu

Ve formuli 3 má Red Bull dobrou základnu talentů. Po včerejším vítězství Crawforda si dnes pro zlato dojel Isaack Hadjar z týmu Hitech. Roman Staněk bral body za 6. pozici, piloti Antonína Charouze „zářili“ jen vzájemnými nehodami.

V neděli ráno si jezdci F3 museli přivstat – startovalo se již v 8:35h. Nejen to bylo dost nepříjemné, přidalo se i počasí: „Lilo jako z konve“. I opilí „fandové motorsportu z Nizozemí“ raději zůstali ve svých stanech…

Stewartové se rozhodli pro letmý start po dvou zahřívacích kolech. Výhoda pro polemana Isaacka Hadjara proto byla obrovská a jezdci „dále vzadu“ mohli v případě četných uklouznutí konkurence doufat v dobrý výsledek – pokud sami udrží své monoposty na trati. První kolo ovšem proběhlo neuvěřitelně disciplinovaně. Hadjar držel vedení před Martinsem, Bearmanem a Leclercem, Staněk byl šestý a Chovanec poskočil hned za kolegu od Charouz Racing Systemu Pizziho na 27. pozici.

I v dalším průběhu závodu udivilo, kolik kázně mladíci v kokpitech předvedli. Nikdo nevyvolal vážnější nehodu, Safety-Car zůstal tam, kam patří a pořadí se až do poloviny závodu nezměnilo. Hadjar vedl jasně před Martinsem a ten měl jistý náskok na Bearmana. Staněk byl sekundu za Frederickem a dobře naladěný Chovanec předjel kolegu Pizziho. Ital a Čecho-Portugalec si při tom nic nedarovali. Po vzájemném kontaktu v poslední zatáčce se Chovanec otočil, mohl ale pokračovat. Bojovalo se sice jen o zadní pozice – šlo ale také o status jedničky u Charouz Racing Systemu. Pizzi byl shledán viníkem a penalizován. O tři kola později se oba na trati „našli znovu“ a Ital tentokrát poslal Chovance v Krainerově zatáčce definitivně do štěrku. Přátelé ze Zdeňka a Francesca jistě nikdy nebudou…

Na trať poté poprvé vyjel vodící vůz – před velkým finálem na závěrečná 3 kola se pole tedy (dle nejnesportovnějšího amerického vzoru) zajímavě „srazilo“ do jediného klubka.

Dobrý Hadjar si ovšem vítězství nedal vzít a postaral se tak o druhé vítězství juniora Red Bullu o rakouský víkend v F3. Další tři pozice za ním zůstaly beze změny. Za to vyzkoušel Roman Staněk všechny triky, jak se dostat před Fredericka. Ve vracečce se při tom střetli, Američan musel vzdát a před Moraváka se protáhl Maloney. Z pohledu Charouz Racing Systemu dojel nejlépe bledý Maďar Laszlo Toth – turbulentní závěr „přežil“ jako 19.  

Výsledek sprintu F3 ve Spielbergu:

1. Isaack Hadjar, Hitech

2. Victor Martins, ART

3. Oliver Bearman, Prema

4. Arthur Leclerc, Prema

5. Zane Maloney, Trident

6. Roman Staněk, Trident

7. Franco Colapinto, Van Amersfoort

8. Alexander Smoljar, MP

9. William Alatalo, Jenzer

10. Ido Cohen, Jenzer

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

F3 ve Spielbergu: Opět jeden z juniorů Red Bullu

Zveřejněno: