Testy F3 v Barceloně: Hledání formy a desetinek

Jezdci FIA-Formule 3 si přes zimu užili o jedno testování méně, než kolegové z Formule 2. Po dvou ostrých závodech rozjeté sezony jim proto FIA ve čtvrtek a pátek tohoto týdne nabídla možnost vydatných zkoušek v Barceloně. Oba dny mohli v klidu pilovat svou formu, nebo ji teprve hledat, přičemž nezměněná jezdecká sestava všech týmů hovoří o jisté finanční stabilitě pole. Každý den nabídl po dvou 3hodinových sessions dopoledne a odpoledne, k čemuž dodavatel Pirelli pro každého jezdce do Španělska přivezl šest sad tvrdšího obutí stejné specifikace, jaké bylo použito v Bahrajnu a Melbourne.

Čtvrtek

Lídr celkového hodnocení Gabriel Bortoleto (Trident) potvrdil svou výbornou formu nejlepším časem čtvrtečního dopoledne. Také odpoledne, když se jezdilo poněkud pomaleji, byl slibný Brazilec nejrychlejší. Lze shrnout, že i další pořadí víceméně potvrdilo výsledky dosavadní sezony. Za Bortoletem dosáhli špičkových časů Gregoire Saucy (ART), Dino Beganovic (Prema), Zak O´Sullivan (Prema) a Gabriele Mini (Hitech). Jediným překvapením byl 4. čas Brita Taylora Barnarda (Jenzer). Nepříliš uspokojivý status quo výkonnosti bohužel zopakovala trojice PHM Racingu by Charouz. Sophia Flörschová (23.) byla jako obvykle nejrychlejší z trojice česko-německého týmu před Piotrem Wisnickim (28.) a Robertem Fariou (30.). Brazilcovi se dokonce podařilo „korunovat“ svůj výkon lehkou nehodou koncem dne…

Pátek

V pátek připustila trať rychlejší časy a když piloti dopoledne simulovali kvalifikační pokusy, byl Gabriele Mini o 2s rychlejší, než předchozí den. Junior Renaultu si zapsal nejlepší čas testů, přičemž Taylor opět překvapil výkonem, který byl jen o 73 tisícin pomalejší. Ve výsledkové listině jim s minimálními odstupy následovali Saucy, Paul Aron (Prema), Josep Marti (Campos) a Christian Mansell (Van Amersfoort). Prvních dvacet se při tom vešlo do jediné sekundy. A to jsou sféry, na které jezdci PHM Racingu by Charouz opět neměli. Flörschová (24.) se sice oproti čtvrtku o 0,9s zlepšila, na nejlepšího jí ale scházelo 1,5s. Wisnicki zajel téměř identický čas, Faria odpadával o 0,4s.

Když se odpoledne simulovalo závodní tempo, byl nejúspěšnější znovu Bortoleto před Barnardem a svými týmovými kolegy od Tridentu, Oliverem Goethem a Leonardem Fornarolim. Jednalo se o jedinou session, ve které byli i jezdci PHM Racingu by Charouz k nalezení daleko vepředu: Wisnicki, Flörschová a Faria zaznamenali 10., 11. a 12. časy – na favorizovaného Bortoleta jim ovšem scházelo 2,4s.

Cirkus F3 bude pokračovat ve svém testovacím modusu příští týden v Imole.  

Nejlepší časy testů F3 v Barceloně:

1. Gabriele Mini, Hitech                                    1:26,319s

2. Taylor Barnard, Jenzer                                   1:26,382s

3. Gregoire Saucy, ART                                    1:26,522s

4. Paul Aron, Prema                                          1:26,551s

5. Josep Maria Marti, Campos                           1:26,638s

6. Christian Mansell, Van Amersfoort               1:26,663s

22. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz   1:27,812s

22. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz    1:27,852s

22. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz     1:29,233s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Testy F3 v Barceloně: Hledání formy a desetinek

Zveřejněno: