Charouzovi svěřenci zářili: Fraga vyhrál, Ptáček dojel třetí!

Tomu se říká povedený závod! V rámci Castrol Toyota Series na Novém Zélandu závodí dva svěřenci Antonína Charouze a na okruhu v Hampton Downs Motorsport Park se oba dostali na stupně vítězů! Nováček v týmu Charouz Racing System pro sezónu 2020 Igor Fraga vyhrál, Petr Ptáček junior skončil třetí.

Nová „evropská“ sezóna formule sice zatím jen tak nesměle klepe na dveře, to však neznamená, že by se jinde ve světě nezávodilo. Tradiční a prestižní přípravou pro piloty bývá právě šampionát na Novém Zélandu. Schází se tam absolutní špička, pokud jde o jezdce F2 či F3 a vyplatí se sledovat, protože se zde pravidelně utkávají borci, kteří platí za budoucí hvězdy formulového sportu. O to více nás může těšit, že se prosadili Fraga s Ptáčkem. Brazilec je klasickým zástupcem „nové generace“ jezdců. Není totiž „odkojen“ na motokárách, ale na počítačových hrách. Mistr e-sportů, o kterého se stará bývalý pilot F1 Roberto Moreno předvedl, že reálné závodění mu jde minimálně stejně dobře, jako virtuální soupeření. 

Fraga vyrazil z druhé řady a okamžitě se dostal na první pozici před Petra Ptáčka, který startoval z pole position i před Liama Lawsona. V cíli pak neskrýval nadšení. „Je to úžasné. Tvrdě jsme pracovali a toto je výsledek. Těším se na další závody,“ zářil štěstím Fraga. Spokojený však mohl být i česká jezdec, který si díky třetímu místu dojel pro své zatím nejlepší umístění v letošním ročníku. Mohlo ho sice možná trošku mrzet, že neudržel druhé místo před Lawsonem. Junior Red Bullu si však potřeboval napravit reputaci po nevydařeném startu a pro Ptáčka byl příliš velkým soustem. 

Pro Fragu byl závod obrovským povzbuzením do další práce. A Antonín Charouz si může gratulovat, že tohoto mladíka angažoval do své stáje pro šampionát Formule 3. Uvidíme, jestli si Igor naladění na vítěznou notu přiveze i do Evropy.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Charouzovi svěřenci zářili: Fraga vyhrál, Ptáček dojel třetí!

Zveřejněno: