F4 na Nürburgringu: Český mladík Knopp začal na bodech

Pěkný závod má za sebou na úvod podniku na Nürburgringu český závodník Josef Knopp. V rámci německého seriálu Formule 4 dokázal posbírat bodíky za solidní deváté místo a navázal tak na desáté místo z Hockenheimu minulý víkend.

Patří mezi největší talenty českého motoristického sportu a řada odborníků se shoduje na tom, že pokud bude dál tvrdě pracovat a učit se „řemeslu“, může to dotáhnout opravdu hodně vysoko. Možná až do vysněné F1 mezi absolutní elitu. Cesta to však bude dlouhá a také trnitá. Na druhou stranu Josef Knopp vypadá, že to má v hlavě dobře srovnané. Před letošní sezónou poprvé usedl do kokpitu F4 a už docela pravidelně sbírá body. Zatím posledním takovým počinem bylo deváté místo na Nürburgringu.

Bodové konto bude moci vylepšit hned v sobotu ráno. Do druhého závodu podniku totiž startuje ze šesté pozice, což může znamenat životní úspěch. Ale samozřejmě také nemusí, záležet bude na mnoha okolnostech. Každopádně u všeho podstatného můžete být i vy prostřednictvím televizní stanice SPORT 5. Přímý přenos prvního sobotního závodu s Knoppem začíná v 8.20, závěrečné měření sil je pak na programu ve 13.05, samozřejmě opět „live“ na SPORT 5. Naladit stanici přitom není problém, divákům je totiž k dispozici zdarma.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

F4 na Nürburgringu: Český mladík Knopp začal na bodech

Zveřejněno: