Sophia Flörsch bude roku 2021 startovat v DTM – aneb: rozplynul se další dívčí sen o F1

Mnichovská závodnice Sophia Flörsch právě oznámila, že bude letos startovat za renomovanou stáj Abt Motorsport v nově koncipovaném šampionátu DTM. Co pro šampionát Gerharda Bergera beze sporu představuje přínos, současně znamená, že se i 20letá Němka zařadila do předlouhé řady děvčat, které po několika letech v juniorských formulových třídách nakonec postup do vysněné formule 1 nezvládly.

Pohledná, v Německu (a nejpozději po jejím hororovém crashi v Macau) a vlastně i na celém světě relativně populární Sohia Flörsch se od letošní sezony stane jednou z hvězd „nové“ DTM pod vedením Gerharda Bergera. Blondýna podepsala u stáje úřadujícíh mistrů Abt Motorsport, kde budou jejími týmovými kolegy zkušený krajan Mike Rockenfeller a mladý Jihoafričan Kelvin van der Linde. V podobě vozu Audi R8 LMS GT3 budou mít všichni tři materiál, se kterým mohou pravidelně bojovat o přední pozice.

Flörsch je zatím jedinou ženou v DTM  2021. Její velmi šikovné počínání v moderních sociálních médiích (a s ním spojené destitisíce followerů) a v televizních pořadech se jistě náramně hodí do konceptu promotéra Gerharda Bergera.

Sophiin přestup do „cesťáků“ ovšem zároveň znamená jistou kapitulaci. Kapitulaci v ohledu dosažení jejího vlastního velkého cíle, stát se první ženou od dob nezapomenutelné Lelly Lombardiové (1976), která by se postavila na grid Grand Prixu formule 1. Již angažmá ve WEC a Le Mans minulé sezony napovídalo tomu, že její tah směrem nejvyšší třídy monopostů poněkud ztrácí na přímočarosti. Po dvou velmi slibných sezonách v německé F4, prožila Sophia relativně průměrný postup do evropské formule 3 a nakonec zcela dezolátní sezonu 2020 v nové FIA-F3. Tohle její nakonec marné snažení o průlom stálo jejího otce a jeho přátele jistě něco mezi 3-4 miliony Eur. Letošní podpis smlouvy pro třetí vůz týmu Abt v DTM (za který ovšem také musí zaplatit) je poněkud mizerným ekonomickým výsledkem takových investic…

Sophia Flörsch se tedy zařadila za Carmen Jordu a Tatianu Calderon, jako další ze „ztroskotalých“ děvčat. Na mezinárodním parketu tedy zbyla jen Jamie Chadwick. Angličanka to minulý rok „dotáhla“ až do formule F3-Regional, pro letošek ale zatím pro okruhy nemá žádné angažmá…

Text a foto: Roman Klemm

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Sophia Flörsch bude roku 2021 startovat v DTM – aneb: rozplynul se další dívčí sen o F1

Zveřejněno: