Adam Lacko dobyl Zolder, Buggyra na všech frontách ve hře o titul

Adam Lacko slavil letošní premiérové vítězství a posunul se na druhé místo celkové klasifikace, Téo Calvet prodloužil sérii konzistentních výkonů, okořeněnou dvěma stupni vítězů a Aliyyah Koloc plní přesně stanovená zadání. Norbert Kiss není neporazitelný, celý tým má tak po Zolderu velký důvod ke spokojenosti, neboť belgická mise byla naplněna.

Chválou proto po závodě nešetřil ani Martin Koloc. „Dopadlo to tak, jak jsme si před Zolderem řekli. Adam celkově vyhrál, Téo takřka zopakoval body z Mostu a posunul se v celkovém pořadí, zatímco Aliyyah je zase o pár stovek ostrých kilometrů zkušenější,“ zhodnotil týmový šéf výkon svých svěřenců. „A hlavně opět zafungoval celý tým, potvrdilo se, že závody jsou o srdci, nikoli o chození do práce.“

Jasný signál
Hrdinou závodního víkendu se stal Adam Lacko, který slavil v Zolderu první letošní triumf, celkově porazil Norberta Kisse a výrazně se prosadil v souboji s do té doby druhým jezdcem průběžného pořadí Sashou Lenzem. „Mám pochopitelně za sebe i celý tým radost, mechanici odvedli v sobotu večer skvělou práci,“ hodnotil Adam své účinkování po konci posledního závodu. „Na začátku to přitom po sobotním super pole a prvním závodě, ve kterém jsem dojel čtcrtý, nevypadalo na velký výsledek, pak ale přišlo vítězství v pohárovém závodě. A hlavně jsme si řekli, kam se chceme během večera a noci ze soboty na neděli posunout. Po dvou druhých místech se nakonec výsledek docela přiblížil našim představám. Nemyslím, že se Norbertovi zhroutil po prohře v Zolderu svět, Buggyra ale vyslala jasný signál, jaké má představy o svém dalším působení v šampionátu.“

Téo Calvet pak navázal na výkon z Mostu, když po dvou sedmých místech z pohárových závodů, dojel v jízdách s hendikepem třetí. „Dvě bedny a konzistentní výkonnost. Za mě dobrý. Jenom nevím, co mi řeknou doma na to, že jsem prohrál s Jochenem Hahnem o bod, který jsem ztratil i ve srovnání s Mostem. Snad tátu obměkčí posun do elitní šestky,“ odhadoval v dobrém rozmaru se nacházející průběžný lídr Goodyear Cupu, ve kterém vyhrál všechny čtyři závody.

Nejrychlejší truckerka planety Aliyyah Koloc splnila úkol v podobě srovnání se s atmosférou a zisku zkušeností. „Na sedmnáctiletou holku to má v hlavě srovnané, ví, že nemusí nikam spěchat. Letošní sezóna je v jejím případě především o Goodyear Cupu a závodění. Je srozuměna s tím, že všechno chce svůj čas a poháry přijdou,“ hodnotil výkon svěřenkyně z pozice mentora David Vršecký.

Boj o titul trvá
V Poháru konstruktérů udržela Buggyra druhé místo, když v Zolderu podlehla o dva body dvojici šampiónů Kiss – Albacete a naopak o 33 bodů porazila průběžně třetí tým Löwen Power. „Dopadlo to lépe, než jsme čekali. Ve hře by měla být ještě spousta bodů, Adam se postupně rozjíždí a Téo jezdí vyrovnaně bez výpadků. Zůstáváme ve hře o titul a věřím, že to bude ještě hodně zajímavé,“ konstatoval šéf komunikace Jan Kalivoda.

reklama

Zveřejněno:

reklama

Novinky

reklama

Rubriky

Adam Lacko dobyl Zolder, Buggyra na všech frontách ve hře o titul

Adam Lacko dobyl Zolder, Buggyra na všech frontách ve hře o titul

Zveřejněno: